Sport - výroční zpráva o činnosti Orla jednoty Nivnice

Sport v Orlu připomíná pravidla tržní ekonomiky – nabídka a poptávka. Ústředí vydá termíny konání soutěží a podle zájmu z jednot župa určí kvalifikační turnaje o postup.

Nejrozšířenější sport v Orlu – florbal – pořádá dlouhodobou soutěž družstev Orelskou florbalovou ligu (OFL) v divizích. Vítězové divizí se utkají o mistra OFL systémem skupiny, čtvrtfinále, semifinále a finále.

Poptávka v naší jednotě se oproti minulosti zúžila na šachy, florbal a lehkou atletiku. Pověřením župy Velehradské pořádáme každoročně orelské atletické závody.

V 15 kategoriích mládeže i dospělých v uplynulém roce soutěžilo 95 závodníků z Domanína, Starého Města, Uh. Brodu a Nivnice. Naši starší žáci obsadili 1., 3. a 4. místo. Pro úspěšné zvládnutí celé soutěže se nám daří zajistit ochotné pořadatele a rozhodčí a přejeme si, aby tak bylo i v budoucnu.

Mladí šachisté reprezentovali v okresním přeboru ZŠ první až pátý ročník. Do krajského kola nepostoupili. Olympijské hry Východního Slovácka v šachové soutěži mezi 30 účastníky získali naši hráči 4., 5., 7. a 9. místo a družstvo bylo druhé za Vlčnovem. Regionální soutěží šachových mužstev v ročníku 2016-2017 prošli bez porážky a postoupili do regionálního přeboru.

Olympijské hry Východního Slovácka ve florbalu v soutěži škol reprezentovali převážně orlové. Dolní stupeň ZŠ 1. místo, starší žáci 2. místo. Orelská florbalová liga má v soutěži starší žáky. V dobře rozehrané soutěži remizovali a v odvetě porazili loňského vítěze OFL Uh. Hradiště. Výsledky divize východ: Nivnice – Uh. Brod 4:5 a 6:2, Nivnice – Uh. Hradiště 4:3 a 4:4, Nivnice – Vizovice 5:1, Nivnice – Kašava 10:3.

za sportovní komisi – František Soukeník